I Popularny Rajd Samochodowy "WARKA '99"

22 czerwiec 1999

     Zapraszamy wszystkich miłośników sportów motorowych na I Popularny Rajd Samochodowy konkursowej jazdy sprawnościowej, "WARKA '99". Rajd rozegrany zostanie 4 lipca. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy chętni (nie wymagana jest licencja rajdowa), którzy posiadają prawo jazdy kategorii B i sprawny technicznie samochód (lub dysponują zgodą na korzystanie z auta). Zgłoszenia załóg (kierowcy i pilota) przyjmowane będą w dniu rajdu od godz. 8 w biurze zawodów, które będzie mieściło się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Warce przy pl. S. Czarnieckiego 1.
     Zawodnicy startować będą z placu S. Czarnieckiego. Na trasie rajdu (liczącej niemal 40 km.) rozegranych zostanie 6 prób sprawnościowych oraz tzw. próba zrywu-hamowania. Po zakończeniu konkurencji, kierowca teamu Warka Strong Club - Robert Herba zaprezentuje pokaz jazdy samochodem rajdowym. W programie przewidziano zwiedzanie muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a po wręczeniu nagród - ognisko.
     Organizatorami rajdu "WARKA '99" są: Urząd Miasta i Gminy w Warce, Autmobilklub Radomski oraz Browary Warka. Imprezę sponsorują: Auto Plus - radomski dealer Opla, ASCO - Warka i Mobil Oil.
     Bliższe informacje pod nr. telefonu (048) 417-14 - Automobilklub Radomski.
Jerzy Stobiecki

5 lipiec 1999

     Maciej Kluziński z Radomia zwyciężył w I Popularnym Rajdzie Samochowym Konkursowej Jazdy Sprawnościowej Warka 99, zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Warce oraz Automobilklub Radomski.
      Po ponad 20 latach przerwy w niedzielę 4 lipca, mieszkańcy Warki ponownie mieli okazję podziwiać wyczyny kierowców-amatorów startujących w rajdach popularnych.
      Rajdy popularne to pierwszy krok do zdobycia licencji rajdowej. Jednak dla większości osób jest to przede wszystkim wspaniała zabawa, dlatego obok 17 i 18 latków w imprezach uczestniczą także starsi zawodnicy.
      W rajdzie Warka 99 uczestniczyli zawodnicy z Radomia, Warki, Warszawy a nawet Buska Zdroju. Start transmitowany przez internet (obraz można było zobaczyć na stronie WARKA NET) odbywał się sprzed budynku Urzędu Miasta i Gminy. Kierowcy mieli do pokonania niemal 40 kilometrową trasę, na której usytuowano 6 prób sprawnościowych, próbę zrywu-hamowania i punkt kontroli czasu. Najlepiej między pachołakmi radzili sobie kierowcy fiatów cinqucento Maciej Kluziński i Jakub Wysocki (ze względu na małą liczbę pojazdów w klasie do 903 ccm, zawodnicy rywalizowali w jednej grupie). Ostatnia próba sprawnościowa była jednocześnie Pucharem Opla, ufundowanym przez radomskiego dealera marki, firmę Auto Plus. Po pierwszym przejeździe okazało się, że aż trzech zawodników uzyskało identyczny czas przejazdu. Sędziowie zadecydowali o dogrywce. Puchar Opla zdobył ostatecznie Jakub Wysocki (fiat cinqucento).
      Rajd Warka 99 zakończył się zwycięstwem Macieja Kluzińskiego (fiat cinqucento). Triumfator otrzymał za zdobycie I miejsca od firmy Auto Plus, fundatora nagród - telewizor. Drugi na mecie był J. Wysocki, zaś trzeci - Marcin Oleksik (renault megane coupe). Na IV miejscu rajd ukończył Grzegorz Wójcik (łada samara), na V- Tomasz Starachowski (ford sierra) a na VI - Łukasz Bachanek (nissan micra).
Jerzy Stobiecki